Jaki garnitur wybrać na studniówkę?Studniówka to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka, dlatego nie tylko dziewczyny mają prawo wyglądać naprawdę dobrze. Stylowo mogą prezentować się także młodzi mężczyźni. Jaki garnitur na studniówkę wybrać, aby wyglądać doskonale? Przede wszystkim dobrej jakości.
Nie ma potrzeby oszczędzania na zakupie, ponieważ dobrze skrojony garnitur posłuży później na wiele okazji.


Wśród najmodniejszych fasonów znajdują się modele taliowane, polecane w szczególności szczupłym chłopakom. Prym wiedzie minimalizm i elegancka prostota. Oprócz tradycyjnej czerni, garnitur na studniówkę może mieć kolor szary, bordowy, śliwkowy lub indygo. Odważniejsi młodzi mężczyźni mogą zdecydować się na tzw. total look, czyli jednokolorowe zestawienie całego stroju.


źródło: vistula: lewa propozycja: 750; prawa: 499


źródło: vistula: propozycja lewa: 750; prawa: 999


źródło: bytom: 899; / zalando: 1700źródło: bytom: 600/ valentino FW 2013

Najważniejsze, aby stylizacja pasowała kolorystycznie do stroju partnerki - o tym może zdecydować mały szczegół, np. barwa krawata lub poszetki. Jeśli garnitur jest wzorzysty, wtedy koszula, krawat czy muszka powinny być gładkie. Obowiązuje zasada, że tylko jeden element może mieć wzór. Do łask powoli wracają szersze klapy, ale garnitur na studniówkę z wąskimi klapami wciąż króluje na parkietach. Należy pamiętać, że cienki krawat wygląda dobrze tylko do takiego fasonu! W wyborze liczy się każdy szczegół. Najważniejsze są: rozmiar marynarki oraz szerokość spodni (rękawy i nogawki można zawsze skrócić).
Marynarka od garnituru powinna leżeć gładko na ciele i delikatnie opierać się na ramionach - na plecach nie mogą powstawać poprzeczne czy podłużne fałdy. Powinna być także na tyle długa, aby dzieliła sylwetkę na pół, a jej klapy przylegały do torsu. Rękaw wygląda najlepiej, jeśli przy wyprostowanych rękach wystaje spod niego ok. 1 cm mankietu koszuli. Garnitur na studniówkę najkorzystniej wygląda z koszulą z kołnierzykiem typu włoskiego lub półwłoskiego. Najlepsza długość spodni to taka, przy której nogawka bez załamania opiera się na bucie.Przy wyborze garnituru nie można zapomnieć o dodatkach.
Zegarek dobrej marki, skórzany pasek skompletowany do dobrej jakości butów ze skóry w tym samym kolorze i eleganckie spinki do mankietów sprawią, że przyszły maturzysta będzie czuł się na studniówce pewnie, stylowo i wygodnie. W końcu taka noc zdarza się tylko raz w życiu!


CONVERSATION

1 komentarze:

Back
to top